Fotogalerie

Spojením zkušeností z naší dlouholeté činnosti v oboru a z provádění zkoušek v naší akreditované zkušební laboratoři vytváříme školící programy jak pro nováčky v oboru, tak pro již zkušenější techniky, kteří si chtějí ověřit, srovnat či prodiskutovat své pokročilejší vědomosti. Zaměřujeme se na kombinaci znalostí metodických postupů a praktických ukázek se zařízeními v laboratoři. Semináře provádíme v menších skupinách, abychom zajistili interaktivní výměnu informací a všichni účastníci měli možnost se zapojit při praktických workshopech. 

Obory školení
Provádíme školení skrze všechny obory, kterými se zabýváme, tzn.:

 • simulace vnějšího prostředí (teplota, klima, koroze, vibrace…)
 • materiálové zkoušky (tvrdost, pevnost, únava a rheologické vlastnosti materiálů)
 • optika a měření (mikroskopická analýza, 2D&3D měření)

Typy školení

 • semináře s předem definovaným obsahem
 • individuální školení sestavené dle požadavků zákazníka

Vypisované semináře s předem definovaným obsahem jsou sestaveny na základě nejčastějších potřeb našich zákazníků. Tematické okruhy v individuálním školení sestavíme vždy na míru potřebám daného zákazníka. Pro specifické obory či informace akademické úrovně zajistíme relevantní lektory z praxe.

Fotogalerie

Prostory

Rádi vás přivítáme v prostorech naší pražské pobočky JD Dvořák (Toužimská 897/E3, Praha 18 - Letňany), které jsou přizpůsobené pro školící účely jak teoretických znalostí, tak díky vlastní zkušební laboratoři i pro praktické ukázky včetně nejrůznějších nástrojů, které se v praxi používají. Pro vyšší efektivitu, ale také zábavnější formu školení využíváme k výuce moderní technologie. 

Pokud si přejete zorganizovat individuální školení (např. pro více lidí) ve vašich prostorech a s vašimi zařízeními, tak jsme schopni s vámi tuto možnost probrat a případně navrhnout možný koncept.

Výhody seminářů JD ACADEMY

Chtěli bychom zužitkovat a sdílet naše již 30ti leté zkušenosti z oboru zkušební techniky, které jsou navázané na přední světové výrobce zkušebních zařízení. Zároveň vycházíme z praxe naší akreditované zkušební laboratoře, kde se naši technici každý den potkávají s požadavky celé šíře průmyslu, čelí novým výzvám a rychle se zvyšujícím nárokům na testování výrobků. Jako akreditovaný subjekt jsme povinní dodržovat pevně stanovené, mezinárodně uznávané postupy. V neposlední řadě spolupracujeme také s externími školiteli, předními odborníky na dané téma z univerzitní, výzkumné i výrobní sféry. 

Teorie je důležitá, ale nejefektivnější metodou vzdělávání je praktická ukázka, na kterou se právě naši specialisté v průběhu semináře zaměřují. Jsou tedy připraveni zodpovědět vaše dotazy z praxe, témata rozvinout a diskutovat je s Vámi. Vedle toho Vám ukáží jak s přístroji pracovat, jak zacházet s vlastními vzorky a následně jak zkoušku vyhodnotit. Je pro nás důležité, aby si každý z účastníků semináře mohl sám vyzkoušet postupy, které bude následně v praxi využívat. Abychom tohoto docílili, je kapacita semináře omezena na ca. 10 osob.

Aktuálně vypsané semináře:

Fotogalerie

Korozní zkoušky
 • volný termín: 22. března 2023
 • dvě úrovně seminářů - pro začátečníky i pokročilé
 • téma zahrnuje teoretický přehled o korozních zkouškách, praktickou ukázku korozní komory, správný postup při provádění zkoušky, výsledky a interpretace zkoušek, zkušební protokol
 • jednodenní seminář 

Více informací a registrace na seminář

Fotogalerie

Vibrační zkoušky
 
 • volný termín: 23. března 2023
 • dvě úrovně seminářů - pro začátečníky i pokročilé
 • téma zahrnuje teoretický přehled o vibračních zkouškách, praktickou ukázku vibračního systému a vibrační komory, správný postup při provádění zkoušky, výsledky a interpretace zkoušek, zkušební protokol
 • jednodenní seminář 

Více informací a registrace na seminář

Fotogalerie

Teplotní a klimatické zkoušky
 
 • volný termín: 21. března 2023
 • vhodné pro začátečníky i pokročilé
 • téma zahrnuje teoretický přehled o dané problematice, příklady a čtení z norem, praktickou ukázku klimatické komory, správný postup při provádění zkoušky, výsledky a interpretace zkoušek, zkušební protokol
 • jednodenní seminář

Fotogalerie

Kontakt

Neváhejte nás kontaktovat v případě jakýchkoli dotazů či námětů na témata z oblasti zkušební techniky, která by Vás zajímala. 

JD Dvořák, s.r.o.
Toužimská 897, blok E3
199 00 Praha 18

+420 284 681 646
jdacademy@testsysteme.cz

Na setkání s Vámi se těší tým
jd academyJD ACADEMY