Vibrační komory

ShakeEvent

Vibrační komory weisstechnik® a vötschtechnik® typu ShakeEvent kombinují teplotní, vlhkostní a vibrační namáhání výrobku. Vibrace zpravidla generuje elektrodynamický vibrační systém (např. od fy. IMV), který je spojen s vibrační komorou. Standardizované velikosti zkušebního prostoru vibračních komor jsou 600, 1200, 2200 a 4000 litrů a disponují teplotním rozsahem od -70 °C alternativně -40 °C až do +180 °C s rychlostí změny teploty až 15 K/min dle normy IEC 60068-3-5 a klimatickým rozsahem 10 až 95 % r. v.

Zobrazit více

Vibrační systém zpravidla využívá vertikální a horizontální vibrace pro testování vzorků ve všech třech osách X,Y,Z, vibrační komoru lze tudíž utěsnit k vibračnímu systému v obou polohách, a to několika způsoby viz článek „Způsoby utěsnění vibračního systému s komorou“.

Vibrační komory jsou ve většině případů vybaveny pojezdem do strany po kolejnicích pro možnost střídání mezi vibracemi ve vertikálním a horizontálním směru. Z tohoto důvodu doporučujeme komoru vybavit elektrickým zdvihem pro jednoduché a rychlé střídání těchto poloh. Komora může být vybavena plným dnem, a tím se z ní stává plnohodnotná klimatická komora, která funguje i bez spojení s vibračním systémem.

Při vývoji zařízení jsme se vedle vysokého výkonu a přesnosti zařízení zaměřili na jednoduchost ovládání, šetrnost k životnímu prostředí v podobě využití nového chladiva R449a a optimalizaci regulace, která vede k nižší spotřebě energie.

Klíčové vlastnosti

Vibrační komora typu ShakeEvent

Nerezový zkušební prostor vibrační komory

Vyměnitelné dno

Možnost rychlého připojení k integrovanému kluznému stolu se systémy IMV

Elektrický vertikální posuv vibrační komory

Dno pro vertikální vibrace

Dno pro horizontální vibrace

Termobariéra a kevlar

Velkoobjemová vibrační komora

Druhy připojení vibračních systémů