Materiálové mikroskopy

Software NIS-Elements

NIS-Elements představuje komplexní softwarové řešení pro archivaci a digitální zpracování obrazu s možností provádět interaktivní i automatická měření ve 2D/3D, případně ve více dimenzích (4D, 6D). Software je pro Nikon vyvíjen českou firmou Laboratory Imaging s.r.o. (LIM) Praha s dlouholetými zkušenostmi v tomto oboru. Výhodou pro české zákazníky je kompletní uživatelské prostředí softwaru včetně uživatelských manuálů v ČJ, přímá podpora vývojářů softwaru a školicí centrum v sídle LIM.

Softwarový balíček pro fotodokumentaci se základním měřením a reportovacími nástroji.
Softwarový balíček vyvinutý pro standardní výzkumné aplikace vyžadující automatickou obrazovou analýzu, až 4D snímání a pokročilé ovládání připojených zařízení.
Komplexní softwarový balíček optimalizovaný pro pokročilé výzkumné aplikace. Plně automatizované snímání až 6D, výkonné analytické a vizualizační nástroje.
Softwarový modul „Artificial Intelligence“ využívající metody hlubokého učení a umělé inteligence pro řešení zdánlivě nemožných úkolů.
Softwarový modul FILTRY pro automatickou analýzu technické čistoty dle ISO 16232 / VDA 19, ISO 4406.
Sofwarový modul SVARY pro měření parametrů různých typů svarů s využitím interaktivního průvodce.
Softwarový modul VRSTVY pro asistované měření tloušťky lineárních, kruhových i obecných vrstev, včetně kalotestu.
Softwarový modul ZRNA pro automatickou a komparační analýzu velikosti zrna dle mezinárodních norem ISO, ASTM, JIS, GB/T.
Softwarový modul LITINA pro automatickou analýzu litiny dle mezinárodních norem ISO, ASTM, JIS.
Softwarový modul BETON pro analýzu betonu, hodnocení tzv. „Spacing faktoru“, dle evropské normy EN 480-11:2006 E.
Softwarový modul „Extended Depth of Focus“ pro skládání obrazu v ose Z s rozšířením hloubky ostrosti, včetně možnosti vytvoření 3D modelu a profilového měření.
Rychlé interaktivní nebo automatické skládání velkých obrazů „Stitching“ v XY, panoramatické snímky s rozšířením zorného pole.
Softwarový modul „High Dynamic Range“ HDR pro snímání obrazu s vysokým dynamickým kontrastem a potlačením nežádoucích odlesků.