Fotogalerie

Zvýšená přesnost a prodloužená životnost zařízení

Nová povrchová úprava pístnic a patentovaný proces povrchové úpravy nastavily v průmyslu standard pro trvanlivost, životnost a výkon aktuátorů a tím následně zlepšily výkon a prodloužily životnost systémů MTS Landmark® a Bionix®. Technologie povrchové úpravy pístnic SureCoat® také desetinásobně snižuje nestejnoměrnost povrchu pístnice aktuátoru a prodlužuje tak životnost těsnění, což zvyšuje konzistenci výsledků zkoušení a snižuje zkreslení šumem, který může vést k nespolehlivosti měření.

Důvěryhodné výsledky bez zbytečného přerušení zkoušky

Zajištění přesného vystředění řetězce všech prvků přenášejících sílu je důležité pro zajištění přesnosti tahových zkoušek, LCF (nízkocyklových únavových zkoušek), HCF (vysokocyklových únavových zkoušek) a TMF (termomechanických únavových zkoušek), zejména u křehkých materiálů. Technologie MTS SureCoat®sama o sobě zlepšuje vystředění rámu, a to díky výrazně lepšímu povrchu pístnice v porovnání s pochromovaným povrchem. 

Fotogalerie

Méně nežádoucích pohybů příčníku šetří čas, který může být věnován samotným zkouškám, protože není nutné věnovat tolik času opakovanému vystředění systému.

Volba zodpovědná k životnímu prostředí

MTS vlastní a provozuje výrobní systém pro provádění povrchových úprav včetně kontroly kvality. Přestože jedinečná směs a technika nanášení povrchu (plazma, termický nástřik, plamenový nástřik, HVOF, apod.) a způsob, kterým vzniklý povrch dále upravujeme, jsou patentované prvky, všechny aktuátory vyrobené s technologií MTS SureCoat® splňují požadavky RoHS (Omezení nebezpečných látek).

Naproti tomu, mnoho pístnic aktuátorů je na současném trhu vyráběno s povrchovou úpravou galvanickým pokovením tvrdým chromem. Tento tvrdý chromovaný povrch nakonec vyžaduje povrchovou úpravu procesem broušení, které vytváří toxický vedlejší produkt se stopovým množstvím šestimocného chrómu, známého karcinogenu. Povrchová úprava pístnic MTS SureCoat® není toxická, a také minimalizuje tření pro vyšší spolehlivost pohybu a energetické ztráty během provozu.

Kontaktujte nás již dnes a zjistěte, jak nové zkušební systémy MTS Landmark® a Bionix® s technologií MTS SureCoat® mohou zvýšit přesnost a efektivnost ve Vaší laboratoři. K dispozici je také možnost dodání aktuátorů s technologií MTS SureCoat® do starších zkušebních systémů Landmark®, Bionix® 370.02 a Modelu 810 (běžně známým jako zatěžovací rám 318) nebo novou povrchovou úpravou ošetřit stávající pístnice vašich zkušebních strojů.