S!MPATI® 4.80 je tu – vyzkoušejte zdarma

Nová verze S!MPATI® 4.80 je nyní k dispozici zdarma pro všechny naše zákazníky s uzavřenou softwarovou licenční smlouvu. Pro ostatní je zdarma dostupná 6 měsíční zkušební verze (až pro 5 zařízení). Pokud máte zájem vyzkoušet plnou či dočasnou zkušební verzi, neváhejte kontaktovat naše servisní oddělení:
Chci vyzkoušet S!MPATI 4.80

Fotogalerie

Nejdůležitější aktualizace:
 • Podpora Windows
  Nově podporuje také Windows 11 a Windows Server 2019 a 2022.
 • Neomezená integrace obrazu pomocí modulu „time labs“
  Díky kamerovému řešení S!MPATI time labs můžete nyní nahrávat jednu fotku za minutu po neomezený čas.
 • Rozšířené funkce komentářů
  Funkce komentářů v sekci pro vyhodnocování výsledků jsou nyní značně vylepšené.
 • Vylepšení funkce Wizard
  V budoucnu se při každé aktualizaci softwaru S!MPATI vždy zachová a překontroluje existující nastavení původní verze.

Fotogalerie

 

 • Zkušební verze
  S!MPATI 4.80 je nyní k dispozici také v plně funkční zkušební verzi.  
 • Vyhodnocování více souborů s naměřenými daty najednou
  Nyní můžete vyhodnocovat výsledky z několika uložených testů metodou překrytí, kdy uvidíte v jeden čas odchylky z průběhu několika uložených testů najednou.
 • Vícenásobná instalace
  Nyní je možné ve stejný čas provádět více instalací softwaru S!MPATI (i ve zkušební verzi). 

Fotogalerie

S!MPATI® Online v rámci S!MPATI® 4.80
S!MPATI® Online bude se S!MPATI® 4.80 kompatibilní od září 2022, kdy bude pro podporu funkcí S!MPATI® Online k dispozici nová verze Weiss-IoT Gateway.

S!MPATI® time labs a S!MPATI® Service v rámci S!MPATI® 4.80
V rámci nové verze S!MPATI® 4.80 došlo také k vylepšení modulů S!MPATI® time labs a S!MPATI® Service. Jejich aktuální verze si můžete stáhnout ZDE. Modul S!MPATI® time labs umožňuje nahrávání obrázků z kamer a jejich zobrazování spolu s běžnými naměřenými daty pomocí vyhodnocovacího softwaru S!MPATI®. Modul S!MPATI® Service umožňuje ovládání softwaru S!MPATI® i v případě, kdy je uživatel ze systému odhlášen. Pokud máte nainstalován software S!MPATI®, tento modul je zdarma.  

OPC UA

Bez ohledu na modelový rok, nyní můžete pro všechna svá zařízení, která jsou připojená k softwaru S!MPATI®, získat cenově efektivní a pohodlný upgrade softwaru pro optimální integraci Industry 4.0.

Server OPC UA přebírá komunikaci mezi zákazníky S!IMPATI a OPC UA. Bez nutnosti jakýchkoli změn na vašich zařízeních, nebo existující komunikační infrastruktuře, je zajištěna bezproblémová integrace prostřednictvím jednotné výměny dat, například v rámci těchto systémů: Manufacturing Execution System (MES), Supervisory Control a Data Acquisition Acquisition (SCADA) nebo Enterprise Resource Planning (ERP). Náš softwarový konzultační tým Vám bude oporou během Vašeho individuálního projektu OPC UA.

Výhody:

 • Využívání softwaru S!MPATI ke komunikaci s jednotkami
 • Komunikační standarty jsou nastaveny dle normy IEC 62541
 • Individuální informační modely založené na Vašich požadavcích
 • Na roku výroby vašeho zařízení nezáleží
Bugfix Error.sys

Ve verzi 4.70 a 2016 (zahrnuje také aktualizace a opravy) se mohou za určitých podmínek objevit komplikace. V souvislosti s velmi podrobným přihlašováním do aplikace může soubor error.sys v adresáři "S!MPATI®\log" dosáhnout maximálního možného objemu datového úložiště počítače. Pokud již není k dispozici žádná jiná paměť, provoz „SIMPATI“ je omezen nebo dojde ke zpomalení počítače. Tato chyba se objevuje pouze ve spojení se systémy novější generace (zhruba od roku 2006). Rychlost růstu dat v rámci souboru error.sys je asi 50 MB za jeden systém denně.

Návod na to, jak tento problém vyřešit, se liší v souvislosti s jednotlivými verzemi softwaru S!MPATI.  Pro řešení tohoto problému, případně pokud potřebujete zaslat dokument k posouzení rizik, se prosím, obraťte na naše servisní oddělení.   

Po provedení opravy a spuštění S!MPATI® je soubor error.sys automaticky sledován a pokud přesáhne 20 MB, je smazán. Vzhledem k tomu, že se jedná o technický protokol, nemá jeho smazání žádný vliv na funkce softwaru S!MPATI. Tento soubor neobsahuje žádná procesní data ani informace důležité pro zákazníka. Tyto opravy obsahují také „bugfix“, který řeší problémy s přechodem z letního na zimní čas. 

Fotogalerie

Více informací najdete v produktové sekci Software S!MPATI® nebo v sekci Metodiky a normy, kde jsou přehledně popsané jednotlivé funkce a výhody tohoto softwaru.

Weisstechnik Academy

V rámci Weisstechnik Academy se pak můžete zdarma registrovat na webináře vedené v anglickém jazyce, které se budou na toto téma konat 13. září a 7. prosince 2022.